5 tipov na perfektnú jarnú očistu: Povieme vám, čo je hit tejto jari

Veľké jarné upratovanie si zaslúži nielen vaše bývanie, ale aj vaše telo. Jarná únava sa vám potom vyhne oblúkom a vy sa budete cítiť oveľa lepšie.

Zima bola dlhá a my sme naše telá „poctivo“ zanášali toxínmi. Nechcelo sa nám príliš hýbať a ruku hore, kto si v zime nedoprial viac sladkého a občas aj nejakú tú klobásku? Jar je perfektným obdobím, kedy napraviť staré krivdy a začať s čistením. V tomto období má naše telo najväčšiu silu zbavovať sa toxínov. Tá energia, ktorá vás potom zaplaví, stojí za to.

1. Jedzte ľahšiu stravu
Vyhnite sa vyprážaným jedlám, príliš mastným a koreneným jedlám, nadmiere živočíšnych tukov a cukrov. Čím jednoduchšia a pestrejšia strava, tým lepšie. Snažte sa vynechať polotovary a priemyselne spracované výrobky.

Čo pomáha
Zaraďte do jedálnička krúpy, ovos, všetky druhy zelenej zeleniny – pór, pažítka, šalát, medvedí cesnak. Využite silu horkých jarných byliniek – púpava, palina obyčajná, pestrec mariánsky, zemežlč, myší chvost, ľubovník. Výborné sú aj naklíčené semienka. Odporúčame tiež konopné semienka, ktoré sú výživnou bombou pre telo.

2. Posilnite pitný režim
Pite, pite a naozaj veľa pite. Pri očiste tela je dôležitý vysoký príjem tekutín, aspoň 2,5 litra denne. Ideálna je čistá voda, pramenité nesýtené vody, bylinkové čaje. Keď sa chcete správať ekologicky (teda žiadne plasty) a mať vodu s tými najlepšími vlastnosťami, vyskúšajte hit tejto jari – Inteligentnú fľašu, ktorá dokáže vodu revitalizovať.

3. Hýbte sa
Pohyb na čerstvom vzduchu je to najlepšie, čo pre seba môžete urobiť. Zvoľte si druh pohybu, ktorý je vám príjemný a prirodzený a nezabudnite pritom zhlboka dýchať. Vyžeňte z hlavy všetky nepríjemné myšlienky a nasávajte energiu z prírody. Vychutnávajte si spev vtákov, šteklenie slnečných lúčov na pokožke a vôňu prebúdzajúcej sa prírody.

4. Veľké jarné upratovanie
Nemôžete sa cítiť príjemne a ľahko, ak je váš byt či dom „zarárožený“ nepotrebnými vecami a haraburdami. Dovoľte priestoru dýchať a zbavte sa všetkého, čo blokuje prúdenie energie. Stará múdrosť hovorí, že ako vonku tak aj vnútri a nemôže to byť väčšia pravda. Odstráňte všetko pokazené, rozbité, zlomené a tiež veci, s ktorými sa vám spájajú negatívne emócie. Uvidíte, ako sa vám uľaví.

Esenciálne oleje éterické aromaterapia citrón očista

5. Citrón: Top jarný čistič
Účinky tohto citrusového ovocia sú naozaj zázračné. Okrem toho, že má vysoký podiel vitamínu C, je aj silným antioxidantom, ktorý chráni bunky. Kvapkajte si ho do vlažnej vody a pite – zmäkčuje pečeň, posilňuje imunitu, urýchľuje chudnutie aj spomaľuje starnutie.

Citrón v tej najkoncentrovanejšej podobe nájdete v citrónovom esenciálnom oleji. Nakvapkajte si ho do difúzera a dokonale očistí a detoxikuje vaše telo aj príbytok. Zvýši sa vám schopnosť sústrediť sa, zlepší trávenie a zdvihne náladu.