DETOXIKÁCIA A OČISTA TELA

Cítite sa unavení, vyčerpaný, bez energie, ste často chorí? Možno práve detoxikácia alebo detox organizmu je to, čo potrebujete.

DETOXIKÁCIA ZBAVUJE TELO ŠKODLIVÝCH LÁTOK

Detoxikáciou sa z tela vyplavujú toxíny a voľné radikály, ktoré zaťažujú orgány a bránia im v normálnom fungovaní.

CELKOVÁ DETOXIKÁCIA ORGANIZMU

Na celkovú detoxikáciu a správne fungovanie imunitného systému odporúčame užívať nasledujúce esenciálne oleje:

DETOXIKÁCIA a OČISTA PEČENE

Keď je pečeň zanesená toxínmi, prejavuje sa to zvýšenou nervozitou, únavou a negatívnym vplyvom na celkové zdravie a imunitu. Vhodné oleje na detoxikáciu pečene sú tieto:

DETOXIKÁCIA a OČISTA LYMFATICKÉHO SYSTÉMU

Keď lymfa nefunguje správne, je oslabená naša imunita. To sa prejavuje častými chorobami, únavou, hromadením tuku a vody v tele. Dôsledkom môže byť okrem chorôb aj celulitída alebo obezita. Bylinky vhodné na očistu lymfy sú tieto:

DETOXIKÁCIA TRÁVIACICH ORGÁNOV a OČISTA TRÁVIACEJ SÚSTAVY

Keď tráviaci systém neprečistíme, môže to prerásť do vážnejších zdravotných problémov, akými sú alergie, ekzémy, akné, srdcovo-cievne ochorenia, kvasinkové infekcie, migrény a pod. Bylinky vhodné na detoxikáciu tráviacich orgánov obsahujú nasledujúce esenciálne oleje a zmesi:

DETOXIKÁCIA PLETI a PREČISTENIE PLETI

Pre detoxikáciu pleti je potrebné najskôr prečistiť a detoxikovať celý organizmus a jednotlivé orgány vyššie uvedenými olejmi. Veď sa hovorí, že „krása ide zvnútra“.

Pre krásnu a sviežu pleť odporúčame súčasne používať esenciálne oleje z rastlín, ktoré pokožku prečisťujú, zbavujú toxínov, regenerujú a omladzujú. Napr. Grapefruit je výborný olej na celulitídu, Kadidlo a zmes olejov Doterra Sallubele regenerujú a omladzujú pleť a zmes Doterra HD Clear výborne čistí problematickú pleť a krásne vonia.

DETOXIKÁCIA A PITNÝ REŽIM

Pre detoxikáciu organizmu je dôležitý pitný režim. Najlepšie je piť kvalitnú čistú vodu, ktorá pomáha odplavovať škodlivé látky z tela. Kvalitnú a zdravú vodu získate, keď ju nalejete do inteligentnej fľaše. Tá špeciálnou technológiou vodu očisťuje od toxínov a ťažkých kovov, revitalizuje a optimalizuje do podoby ideálnej pre ľudský organizmus a regeneráciu buniek.

DETOXIKÁCIA ZBAVUJE TELO ŠKODLIVÝCH LÁTOK

Detoxikáciou sa z tela vyplavujú toxíny a voľné radikály, ktoré zaťažujú orgány a bránia im v normálnom fungovaní. Toxíny, škodlivé a chemické látky sa dostávajú do nášho tela každý deň dýchaním, potravou, kozmetikou, liekmi a hromadia sa v našich bunkách. Preto je dôležité raz za čas organizmus prečistiť. Ideálny čas na detox je jar alebo keď vaše telo potrebuje odľahčiť.

ESENCIÁLNE OLEJE NA DETOX A OČISTU ORGANIZMU

Mnohé rastliny a bylinky majú prirodzené detoxikačné vlastnosti. Patria medzi nich: Citrón, Grep, Pomaranč, Limetka, Citrónová tráva, Mäta (Pepermint), Rozmarín, Kadidlo, Bazalka, Klinček, Tymián, Škorica, Oregano. V koncentrovanej podobe sa nachádzajú v esenciálnych olejoch, ktoré sa natierajú na oblasť, ktorú chcete detoxikovať.

Popredný výrobca esenciálnych olejov, spoločnosť Doterra, vyvinula špeciálne zmesi, ktoré v sebe kombinujú detoxikačné účinky viacerých olejov, ako napr. Zendocrine, GX Assist, Zen Gest, Smart & Sassy, HD Clear alebo Sallubele. Zmesi olejov v kapsuliach sa užívajú vnútorne.