fbpx

Dr. Sova radí

Na uvoľnenie upchatého nosa výborne pomáha zmes esenciálnych olejov Air, ktorá obsahuje eukalyptus, mätu a ďalšie účinné esenciálne oleje. Je vhodná pri nádche, prechladnutí, kašli či škriabaní v krku. Skvele uvoľní dýchacie cesty a rýchlo vás zbaví nádchy či prechladnutia. Odporúčame zmes olejov Air zriediť s kokosovým alebo iným olejom a vmasírovať na hruď a chrbát. Veľmi pomáha difúzovať esenciálny olej Air počas noci alebo jednoducho rozotrieť pár kvapiek do dlane a vdychovať.

Podrobnejšie informácie nájdete tu.

Každá rastlinka, či už jej kvety, semienka, stonky alebo plody, obsahuje prírodné aromatické zložky. To je to, čo nám tak krásne vonia a dôvod, prečo máme potrebu privoňať si k ruži, levanduli, či sviežej mäte. Vône nás tešia, upokojujú, vplývajú na našu náladu, prežívanie, dokážu povzbudiť, ale aj liečiť. Nemusíte byť žiaden profík v aromaterapii, aby ste vedeli využiť ich blahodárne účinky. Úžasné vlastnosti esenciálnych olejov poznali už Egypťania, neskôr aj Gréci a Rimania. Oleje ako kadidlo, santal, myrha a škorica mali už vtedy cenu zlata.

Vzácne oleje sa získavajú najčastejšie parnou destiláciou – rastlinka sa naparuje pod tlakom pri správnej teplote a do pary sa uvoľňujú esenciálne oleje. Zmes pary sa následne schladí a voda sa oddelí od čistého oleja. Esenciálne oleje sú veľmi silno koncentrované, a preto majú mnohonásobne väčší účinok ako samotné bylinky. Viete, že na výrobu 1 litra mätového oleja je potrebná až tona mäty? Teraz si predstavte tú silu!

Esenciálne oleje sú vhodné najmä na aromatické použitie zvonka. Ich voňavá sila sa naplno rozvinie v difúzeri, ktorý zohrievaním neničí ich terapeutické vlastnosti (stačí nakvapkať 2 až 5 kvapiek), alebo si kvapnite pár kvapiek do dlane a zhlboka sa niekoľkokrát nadýchnite. Rozptyľovanie esenciálnych olejov navyše vyčistí vzduch od zápachu a škodlivých mikroorganizmov.

Vhodné sú aj na masáže, teda lokálne použitie – vtedy je ideálne zriediť ich s olejom (kokosovým alebo iným jedlým) a masírovať chodidlá alebo postihnuté miesto. Po aplikácii na kožu sa oleje dobre vstrebávajú a majú rýchly lokálny účinok – ľahko prenikajú kožou do krvi a do celého tela.

Možné je však aj použitie zvnútra – napríklad zmes Slim & Sassy od doTERRA , ktorá sa pridáva po kvapkách do vody a pomáha zrýchľovať metabolizmus.

Esenciálne oleje dokážu zničiť vírusy, baktérie aj infekcie a pôsobia nielen na psychiku, ale aj fyzicky. Je len na vás, čo potrebujete v tele povzbudiť, posilniť, či uzdraviť. Zo širokej ponuky esenciálnych olejov si určite vyberiete ten svoj.

Ak niečo, čo sa tvári ako esenciálny olej, stojí 3 eurá, žiadny svetoborný účinok nečakajte. Esenciálne oleje sú mimoriadne vzácne a tomu zodpovedá aj cena. Olej maximálnej kvality by nemal obsahovať žiadne pesticídy, syntetické látky a nesmie byť ničím riedený. Mal by to byť len 100 % čistý rastlinný olej a nič viac. Určite to rozoznáte aj podľa vône. To, čo sa tvári ako levanduľa, aj musí voňať ako levanduľa. Nemali by ste tam cítiť nič iné.

Pretože sú zárukou top kvality. Sú čisté, prírodné, bez prídavných látok a umelých prísad. Prechádzajú prísnymi testovacími normami pre chemické zloženie.

Perfektný pomocník a doplnok do vašej domácnosti. Môžete si doň nakvapkať obľúbený esenciálny olej (napríklad eukalyptový, ktorý má antibakteriálne účinky). Produkuje relaxačnú paru a má jemné biele svetlo a preto je ideálnym difúzerom počas noci. Parou pokryje až 30 metrov štvorcových. Do vzduchu sa tak dostávajú esenciálne oleje so všetkými ich liečivými účinkami.

Opýtajte sa Dr. Sovy