ESENCIÁLNE OLEJE PRE DETI

Esenciálne oleje sú vhodným a čisto prírodným spôsobom, ako pomôcť deťom pri rôznych telesných, psychických alebo emočných ťažkostiach. Nie všetky esenciálne oleje sú ale vhodné pre deti.

Medzi oleje vhodné pre deti patrí levanduľa, citrusové esenciálne oleje, rímske kamilky, borovica, jedľa, kadidlo, čajovník. Pri použití ich treba riediť základným kokosovým alebo iným olejom alebo použiť detské zmesi esenciálnych olejov.

ESENCIÁLNE OLEJE VHODNÉ PRE DETI

Levanduľový olej upokojuje, zmierňuje napätie, pomáha pri zaspávaní, ukľudňuje pokožku po uštipnutí hmyzom. Čajovníkový olej pomáha na kožné problémy, lupiny či odstránenie vší.

DOTERRA DETSKÁ SADA OLEJOV PRE DETI

Sada 7 olejov bola navrhnutá špeciálne pre deti na podporu emočnej, mentálnej a fyzickej oblasti.  Calmer upokojuje a harmonizuje počas dňa a pred spánkom. Thinker podporuje koncentráciu, zlepšuje sústredenie v škole a nabudí pri rannom vstávaní. Stronger pomáha deťom k lepšej imunite.

Brave povzbudzuje, dodáva odvahu, sebavedomie a pomáha prekonať strach. Rescuer poskytuje úľavu pri fyzických bolestiach, Tamer uľavuje pri tráviacich ťažkostiach a Steady pomáha deťom lepšie zvládať stres a napätie.

ĎALŠIE ESENCIÁLNE OLEJE VHODNÉ PRE DETI

Na dýchacie problémy a kašeľ je vhodná zmes olejov Air (Breathe), kadidlo alebo sibírska jedľa.

Citrusové oleje sú všeobecne vhodné pre deti. Odporúča sa ich používať ráno a cez deň, nie pred spaním, pretože majú povzbudzujúce účinky (nepoužívajú sa pred pobytom na slnku).

Na upokojenie a žalúdočné problémy je výborná kamilka, pri tráviacich ťažkostiach zmes Zen Gest a ako prírodný repelent pre deti proti komárom a kliešťom je vhodná zmes Terrashield.

DETI A ESENCIÁLNE OLEJE – NA ČO SI DÁVAŤ POZOR

Vo všeobecnosti sa odporúča aplikovať oleje u detí od 6 rokov. Individuálne sa niektoré oleje môžu používať aj skôr (napr. levanduľa). Odporúčame to odkonzultovať s odborníkom na aromaterapiu.

Oleje sa pre deti odporúča difúzovať, prípadne používať na pokožku dobre zriedené v základnom rastlinnom oleji, kokosovom, mandľovom alebo inom… Čím menšie deti , tým menší počet kvapiek esenciálneho oleja (do kávovej lyžičky kokosového oleja 1-2 kvapky esenciálneho oleja).

Pozor, aby sa oleje nedostali blízko očí, úst, nosa, na sliznice a iné citlivé miesta. Oleje sú silne koncentrované. Keď štípu, vymývajú sa bežným olejom, nie vodou.