Zdravie

AKO SA CHRÁNIŤ PRED KORONAVÍRUSOM

ako sa chrániť pred koronavírus esenciálne oleje doterra

Aj vás chytá panika pri slove koronavírus? Alebo sa nad tým iba pousmejete a poviete si: „Mňa sa to netýka…“ Či je to tak alebo onak, máme pre vás pár užitočných informácií a tipov, ako nepanikáriť, ale v rámci možností sa chrániť pred možným rizikom.

Čo to je koronavírus a aké má symptómy?

Čo to vlastne je koronavírus? Koronavírus je nové, infekčné vírusové ochorenie, ktoré spôsobuje vážne problémy dýchacieho traktu. Vzniklo v Číne a pomerne rýchlo sa šíri do celého sveta. Problémom je, že proti nemu nepoznáme zatiaľ účinné protilátky. Medzi prvé príznaky pri nakazení koronavírusom patrí dýchavičnosť, bolesť hrdla a vysoké teploty. Tieto ťažkosti môžu prejsť až do zlyhania dýchacieho systému a dusenia sa.

Máme dôvod obávať sa koronavírusu na Slovensku?

K dnešnému dňu podľahlo celosvetovo koronavírusu približne 3 tisíc ľudí. Väčšinou sa jedná o starších ľudí nad 60 rokov, ktorí mali oslabenú imunitu a obvykle trpeli aj na iné choroby. Na porovnanie, v tomto roku zomrelo na bežnú chrípku viac ako 80 tisíc ľudí (zdroj: Worldometers). Každopádne, pravdepodobnosť vyliečenia pri nakazení koronavírusom je oveľa vyššia ako pri nakazení bežnou chrípkou. Pozitívna správa je, že zatiaľ sa na Slovensku nákaza vírusom nepotvrdila (ku koncu februára 2020).

Ako sa chrániť pred koronavírusom?

Z týchto informácií vyplýva, že nie je dôvod podliehať panike, ale ani podceňovať situáciu a klásť dôraz na prevenciu a podporu imunity. Máme pre vás niekoľko ZÁSAD NA OCHRANU PRED KORONAVÍRUSOM, ktoré odporúčajú odborníci:

1. ČASTÉ UMÝVANIE RÚK – Často a dôkladne si umývajte ruky mydlom. Ideálne je antibakteriálne mydlo alebo dezinfekčný gél. Našim tipom je prírodné antibakteriálne a antivírusové tekuté mydlo On Guard od Doterra.

2. DEZINFEKCIA RÚK A ČASTO POUŽÍVANÝCH PREDMETOV – Keď nemáte po ruke umývadlo alebo ste v dopravných prostriedkoch, používajte v tomto období antibakteriálny gél alebo spray, napr. praktický a účinný prírodný antibakteriálny a antivírusový spray On Guard.(momentálne vypredaný). Pravidelne utierajte dezinfekčnými obrúskami tiež predmety, ktorých sa často dotýkate – mobil, počítač, tablet, klávesnicu. Spray On Guard je veľmi vhodný pre deti aj na pravidelnú dezinfekciu rúk.

3. VYHÝBAJTE SA MIESTAM, KDE SA KONCENTRUJE VEĽA ĽUDÍ – Ak to nie je nevyhnutné, snažte sa vyhýbať miestam, kde je veľa ľudí. Keď sa necítite dobre, zostaňte radšej doma.

4. NEPODCEŇUJTE BEŽNÉ OCHORENIA – V prípade, že sa u vás prejavia príznaky ako vysoké teploty, bolesť hrdla či dýchavičnosť, dajte sa radšej vyšetriť u lekára. Na druhej strane, ak máte naplánované návštevy lekára a vyšetrenia, ktoré môžete odložiť, radšej sa vyhýbajte nemocničnému prostrediu a kontaktom s inými pacientami.

5. POSILŇUJTE SI IMUNITU – Dbajte na svoju imunitu, viac oddychujte, neprepínajte svoje sily a doprajte si dostatok spánku. Na posilnenie imunity je vhodné používať v tomto období vitamín C a prípravky na posilnenie imunity. Odporúčame obľúbenú a veľmi účinnú zmes 100% prírodných esenciálnych olejov On Guard od Doterra. Táto zmes bola vyvinutá špeciálne na podporu imunity, preto je ako stvorená pre toto obdobie. Môžete pridať pár kvapiek oleja On Guard do difúzera a doma, v práci či v škole vás bude chrániť pred vírusmi a baktériami a navyše krásne rozvonia priestor. Je dostupná aj vo forme On Guard guličiek, ktoré odporúčame užívať každé ráno.

6. DODRŽIAVAJTE DOSTATOČNÝ ODSTUP OD ĽUDÍ – Keď ste v spoločnosti, snažte sa dodržiavať bezpečnostný odstup od ľudí asi 2 metre. Keď je to možné, na kratšie vzdialenosti choďte radšej pešo ako v preľudnenej hromadnej doprave. Podporíte tým svoju imunitu a vyhnete sa bezprostrednému kontaktu s ďalšími ľuďmi.

7. ZVÁŽTE CESTOVANIE DO RIZIKOVÝCH OBLASTÍ – Pokiaľ to nie je nevyhnutné, zvážte cestovanie do rizikových oblastí aj cestovanie lietadlom. Nákaza sa šíri pomerne rýchlo, preto aj krajina, ktorá dnes nie je ohrozená, môže byť ohrozená v priebehu niekoľkých dní. Navyše, v lietadlách a na letiskách sa baktérie a vírusy vyskytujú v zväčšenej miere. Keď už musíte cestovať, určite sa vyzbrojte prípravkami na podporu imunity, napr. z rady On Guard.

8. RÚŠKO VÁS NEOCHRÁNI – Zdravého človeka rúško pred koronavírusom neochráni. Rúško by mali používať ľudia, ktorí sú nakazení, aby nešírili infekciu ďalej. Opačne to nefunguje, kúpa rúška je preto zbytočná investícia.

9. POUŽÍVAJTE JEDNORÁZOVÉ KAPESNÍKY – Po každom použití vreckovku vyhoďte. Nekašlite a nekýchajte do ruky alebo do rukáva, iba do vreckovky.

10. NEPANIKÁRTE – Nepodliehajte panike, dodržiavajte hygienu a vyššie uvedené pravidlá. Strach sa dokáže totiž šíriť rýchlejšie ako pandémia a dokáže tiež zabíjať ?