esenciálne oleje, Zdravie

VIANOČNÝ DARČEK, KTORÝ POTEŠÍ – AKO VYBRAŤ TEN SPRÁVNY?

vianoce darček prekvapenie doterra esencialne oleje

Pomaly, ale isto, nastáva to krásne, no trochu náročné obdobie Vianoc. Púšťame sa do vianočných príprav a postupne sa zamýšľame nad tým, ako vybrať ten správny vianočný darček, ktorý naozaj poteší. A to nie je vôbec jednoduché! Stalo sa vám niekedy, že ste sa snažili vybrať ten najlepší darček a výsledok nedopadol najlepšie? To sklamanie na obidvoch stranách asi nechce nikto zažiť… Keď sa tomu chcete vyhnúť, máme pre Vás pár tipov ako vybrať vhodný darček pre každého.

Ako vybrať správny vianočný darček? Urobte si systém

V prvom rade je potrebné zamyslieť sa nad každým obdarovaným. Čo má rád, aké má koníčky, na čo si potrpí a aká je jeho celková osobnosť. Keď si takto zmonitorujete situáciu, nápady na darčeky vám začnú prichádzať na myseľ samé. Je potrebné si stanoviť, či vám ide len čisto o pozornosť, alebo chcete niečo veľkolepé. Alebo z každého rožku trošku. Niekto rieši darčeky už v druhej polovici roka a pomaličky si robí poznámky a nakupuje v predstihu, pretože vie, čo presne jeho blízky potrebuje. Je to vynikajúci systém, lebo potom nekupujete nič na silu ani v strese na poslednú chvíľu. Akurát ich skryte tak, aby ste ich pred Vianocami aj našli…

Niekedy je lepšie byť všímavý ako kreatívny

Aj keď sa hovorí, že kreativite sa medze nekladú, v prípade darčekov to nemusí byť vždy tá najlepšia stratégia. Niekedy sa snažíme vymýšľať úžasné darčeky pre našich najbližších, no nemusíme trafiť klinec po hlavičke. Najväčšia istota je pár týždňov alebo mesiacov pred Vianocami si pozorne všímať, čo sa našim blízkym v obchode páčilo, čo zaujalo ich pozornosť, o čom „básnili“ pri výklade. A skrátka kúpiť presne to. Vtedy sa nemôžete pomýliť a tá radosť dostať niečo, čo si predtým v obchode sami vybrali, no nedopriali, je o to väčšia.

Ako vybrať vianočný darček pre muža

Presuňme sa už ku konkrétnym príkladom, aký darček na Vianoce by mohol potešiť muža. Veľké množstvo mužov sa rado venuje nejakému športu. Ak nemáte konkrétny darček vymyslený, určite zájdite do nejakého športového obchodu a nechajte si poradiť. Predavači vám istotne nájdu celú škálu doplnkov, ktoré vaša polovička ešte nevlastní. Tú môžete aj doplniť vhodnou kozmetikou. Nemusí to byť len sprchová kozmetika, ktorá je možno pod stromčekom častejšia.

Možno by sa váš partner mohol viac potešiť krému na uvoľnenie svalstva alebo bolesti. Skvelý tip je napríklad krém Deep blue – univerzálny pomocník pre športovcov alebo voňavý, relaxačný esenciálny olej, ktorý ho uvoľní (napr. Balance, Aroma Touch) alebo zbaví stresu (napr. Serenity alebo Adaptiv). Keď pomiešate esenciálny olej napr. s kokosovým olejom a pomasírujete ním partnerovi chrbticu alebo chodidlá, bude vás milovať celý život 🙂 A keď mu kúpite k esenciálnym olejom aj difuzér, vždy, keď ucíti jeho vôňu, spomenie si na Vás a naštartuje to jeho zmysly…

vianočný darček muž doterra esencialne oleje

Ďalším dobrým darčekom je pre mužov určite elektronika. Možno by ho potešil nejaký bluetooth reprák, alebo nabíjací stojan na smartphone. Vyskúšajte si zmapovať ponuku. Na trhu je veľmi veľa príslušenstiev k telefónom. Ak je váš partner vášnivý hráč hier, nevynechajte obľúbenú PC hru, prípadne rozšírenie k tej jeho, ktoré ešte nemá. Nová konzola je síce nákladná, avšak zabaví celú rodinu. Vášnivého čitateľa istotne poteší klasická kniha alebo tých pokrokovejších čítačka kníh, ktorá šetrí miesto a umožňuje mať knihu vždy so sebou.

Ako doplnky k hlavnému darčeku sa veľkej obľube tešia ponožky s Vianočným motívom, predplatné časopisu, dobrý parfum, alebo poukaz ( napríklad na masáž ). Vynikajúcim darčekom je aj zážitková terapia ( let balónom a pod.. ). Nejaký pekný kúsok oblečenia obľúbenej značky, alebo veľkej obľube sa tešia tričká s vtipnými nápismi. Originálne a kvalitné rúško by mohla byť tiež praktická vecička. A čo takto nová taška do práce, prípadne ruksak na notebook?

Tip na vianočný darček pre ženy

Ženy si istotne myslia, že to predsa nemôže byť ťažké. A muži by s nimi pravdepodobne nesúhlasili. Vybrať žene darček môže byť pre nich skutočná veda. Ako aj pri mužoch, treba sa aj pri ženách zamyslieť nad tým, aké má koníčky, čo ju skutočne teší, prípadne čo by sa jej hodilo.

Darčeky do domácnosti niekto neocení, ale skutočná gazdiná sa im môže potešiť. Vyskúšajte nenápadne vysondovať, v akom stave sú vaše domáce spotrebiče a či by vaša žienka nepotrebovala nejakého nového pomocníka v domácnosti. Nielen vášnivá gazdinka, ale asi každá žena, by sa potešila napríklad robotickému vysávaču. Na trhu je už veľa možností a nie pri každom je potrebné siahať hlboko do vrecka.

Ak si žena potrpí na kozmetiku, určite dobrým parfumom nič nepokazíte. S oblečením už to môže byť náročnejšie. Možno to nie je také romantické, ale obchodné reťazce ponúkajú poukážky v rôznej finančnej hodnote. Toto by mohla byť tá správna cesta, ako sa vyhnúť prípadnému sklamaniu.

Voňavý vianočný darček, ktorý poteší každého

Nielen ženy milujú vône. A správna vôňa dotvára aj čarovnú atmosféru domova. Skvelým tipom na darček, ktorý určite ocení nielen každá žena, ale aj muž či rodičia, je kvalitný difuzér. Difuzér krásne rozvonia každý priestor a zároveň čistí, dezinfikuje, zvlhčuje vzduch a zbavuje ho baktérií a vírusov, čo je v tomto období nielen príjemné, ale aj veľmi praktické.

vianoce darček doterra ESENCIALNE OLEJEK difuzéru môžete pribaliť voňavý esenciálny olej. Skvelým tipom je darčeková sada olejov alebo si môžete vybrať zo širokej ponuky esenciálnych olejov či už na navodenie správnej vianočnej atmosféry, napr. Holiday Joy alebo Siberian Fir, ktorý vonia ako čerstvo natrhané ihličie, alebo na podporu imunity On Guard, navodenie lepšej nálady Citrus Bliss, upokojenie v stresovom období Adaptive alebo na celkové zharmonizovanie domova Balance.

Ako vybrať vianočný darček pre mamu

Asi najnáročnejšia disciplína. Maminy nám celý život vtĺkajú do hláv, že oni predsa nič nepotrebujú. Im stačí, že sme zdraví a šťastní. Asi každý z nás sa však chce ten svojej maminke nejako revanžovať za to, čo pre nás spravila. Ľúbime ich a myslím, že každý si na výbere darčeka pre mamu chce dať veľmi záležať.

Vyskúšajte teda opäť pri najbližšej návšteve vypátrať, v akom stave čo v domácnosti má. V kuchyni nájdete určite archívne značky. Možno by si to taktiež zaslúžilo upgradnúť. Niektoré maminky na sebe zvyknú šetriť. Tak by ste jej mohli dopriať napríklad sadu luxusnejšej kozmetiky alebo anti – aging esenciálny olej Kadidlo alebo Salubelle. Alebo čo takto poukaz na nejaký beauty deň alebo masáž? Aj maminky chcú byť krásne a zdravé.

Vianočný darček pre rodičov

Zdravie pre našich rodičov si všetci prajeme. Možno by bolo zaujímavé podarovať im zdravie trošku inak. Darujte im zdravý a voňavý dar prírody – esenciálny olej špeciálne pre ich potreby. Vybrať si môžete zo širokej ponuky olejov podľa vône alebo problému, ktorý riešia. A keď k tomu pribalíte ešte difuzér, rodičia sa určite veľmi potešia! Kvalitné esenciálne oleje totiž dokážu liečiť telo aj dušu, zlepšiť náladu a psychiku a dodať pozitívnu energiu, ktorej v starobe ubúda.

Ďalším veľmi pekným darčekom pre rodičov by mohla byť tlač fotografie vnúčat na plátno. Alebo vyhľadajte šikovného maliara a nechajte jej namaľovať podľa obľúbenej fotografie obraz. Mäkučká deka s Vianočným motívom, alebo teplý kardigan potešia staršie ročníky. A keď nič z toho nevyšlo, tak klasický darček pre ocina sú teplé ponožky alebo praktický šál, či dobrá kniha.

Vianočné darčeky pre deti

Ešte, že máme „Ježiška“! S výberom darčekov pre deti je asi najmenej roboty. Stačí ich požiadať, aby napísali Ježiškovi zoznam darčekov, ktoré si želajú. A Vy potom urobte sito a vyberte niektoré z nich podľa vašich finančných možností. U tých menších detí, ktorí ešte nepíšu, sa riaďte hračkovými trendami, ktoré práve fičia. Všetky deti chcú to, čo majú ich kamaráti…. Prípadne môžete pribaliť špeciálny detský esenciálny olej z rady pre deti, ktoré pomáhajú deťom v emočnej, mentálnej a fyzickej oblasti.

Nech už sa rozhodnete kúpiť čokoľvek, nezabudnite, že každým darčekom potešíte. Vianočný darček má byť najmä symbolom, že ste na niekoho mysleli, takže na jeho hodnote až tak nezáleží.

Nech sú pre vás tohtoročné Vianoce výnimočne krásne a voňavé. Krásne sviatky!