Zdravie

RECEPT NA MOJITO – OSVIEŽI A DODÁ ENERGIU

mojito recept mata peppermint doterra esenciálne oleje

Máme pre vás letný tip – Recept na MOJITO aj bez mäty

Máte v týchto horúcich letných dňoch chuť na chladený osviežujúci nápoj, ktorý nielen uhasí smäd, ale aj schladí organizmus a dobije vás pozitívnou energiou? Tak potom máme pre vás skvelý tip – nealkoholické Mojito!

Je ideálne, pretože obsahuje mätu. Mäta nielen výborne osvieži v letných horúčavách, ale zároveň pomáha navodiť pocit schladenia aj celkový refresh organizmu pri fyzickej alebo mentálnej únave či nedostatku energie.

Recept na Mojito: Ako si doma pripraviť osviežujúce Mojito?

Do vysokého pohára na long drinky vložte 10-15 lístkov čerstvej mäty, vytlačte šťavu z polovice limety a pridajte lyžičku trstinového cukru. Mätu jemne roztlačte muddlerom alebo mažiarom na bylinky a premiešajte dlhšou lyžicou. Do polovice pohára nasypte ľadovú drvinu, pridajte 2-3 lístky mäty a znova mierne roztlačte. Potom doplňte pohár ľadovou drvinou až po okraj.  Na konci pridajte sódu. Keď chcete alkoholickú verziu, aj 5 – 6 cl bieleho rumu. Pohár môžete ozdobiť vetvičkou mäty. Podávajte so slamkou. Ideálne ekologickou 🙂

Keď nemáte ľadovú drvinu, môžete použiť ľadové kocky alebo rozbiť ľadové kocky v igelitovom sáčku tĺčikom na mäso. Ak chcete mať ešte lepšie a osviežujúcejšie Mohito s intenzívnejšou chuťou mäty, môžete pridať do pohára obľúbeného nápoja aj kvapku kvalitného esenciálneho mätového oleja najvyššej triedy od Doterra. Mätový olej zvýrazní pepermintovú chuť nápoja, osvieži váš organizmus a rozvonia celý drink.

Došla Vám mäta? Nevadí…

V prípade, že vám dôjde čerstvá mäta, môžete ju nahradiť kvapkou esenciálneho mätového oleja od Doterra a obľúbený osviežujúci drink je na svete aj bez čerstvej mäty:-) A chutí rovnako skvele a osviežujúco! Vyskúšajte! Môžete si vybrať klasickú mätu s príjemnou mätovou arómou  alebo mätu kučeravú, ktorá má intenzívnejšiu pepermitovú žuvačkovú vôňu a chuť.

mojito recept mäta peppermint esenciálne oleje doterra