Zdravie

Ako si podporiť imunitu

esencialne oleje doterra terrashield prirodny repelent

5 ľahkých spôsobov, ako si podporiť imunitu: Choroby sa vám vyhnú oblúkom!

Zima je už taká. Ochladí sa, potom zase oteplí a choroby útočia jedna radosť. Ak už máte dosť všetkých tých prechladnutí, upchatých nosov a kašľov, skúste sa ubrániť! Povieme vám, ako. 

  1. Pestrá a vyvážená strava

Jedzte zdravo a pestro. Nepoliehajte sa na vitamínové doplnky, ale radšej prijímajte vitamíny v strave. Odoprite si cigaretku a ak pohárik – tak kvalitného červeného vína. Jedzte citrusy, listovú zeleninu, pite šípkový, zázvorový a zelený čaj.

  1. Dostatočný spánok

Nepodceňujte spánok. Doprajte si minimálne 7 hodín denne, ale ideálne 8. Oslabené nevyspaté telo je náchylnejšie na útok bacilov. Keď máte problém s nespavosťou, skúste si pred spaním nakvapkať do difúzera pár kvapiek prírodného levanduľového oleja  a budete spať ako v bavlnke! Prípadne vyskúšajte prírodné bylinné kvapky Mia Valeria,  ktoré upokojujú a zlepšujú spánok.

  1. Menej stresu

Stres vám ničí nielen nervy, ale aj imunitu. Nájdite si činnosť, pri ktorej sa dokážete uvoľniť a zrelaxovať, ideálne nejaký šport – joga, chôdza, plávanie… Účinným riešením je aj aromaterapia. Vôňa vhodného antistresového esenciálneho oleja Vám dokáže rýchlo zlepšiť náladu a zbaviť vás stresu. Skúste napríklad neodolateľnú vôňu zmesi esenciálnych olejov Citrus Bliss  od Doterra.

  1. Dobrá nálada

Pozitívne nastavenie je dôležité. Kto sa veľa smeje, stretáva s priateľmi a berie život s nadhľadom, býva menej chorý. Na zlepšenie nálady odporúčame osviežujúci esenciálny olej Pomaranč od Doterra – olej hojnosti, radosti a kreativity.

  1. Difuzér

Perfektný pomocník a doplnok do vašej domácnosti – difúzer. Môžete si doň nakvapkať obľúbený esenciálny vonný olej (napríklad Eukalyptový, ktorý má antibakteriálne účinky, alebo On Guard, ktorý je vynikajúci na podporu imunity) a para z neho pokryje až 30 metrov štvorcových. Do vzduchu sa tak dostávajú esenciálne oleje so všetkými ich liečivými účinkami. Esenciálne oleje pôsobia na fyzickej aj na emocionálnej úrovni. Okrem toho, že liečia, dokážu meniť vaše emócie a zlepšiť náladu na počkanie.

Prípravky na podporu imunity

Keď stratíte imunitu, začnete priťahovať choroby ako magnet. Preto sa o imunitu treba starať aj preventívne. A to najlepšie prírodnými produktami. Medzi topky na podporu imunity patria voňavé produkty z rady On Guard od Doterra. 100% prírodná zmes účinných esenciálnych olejov On Guard je dostupná vo forme oleja, kapsúl, guličiek, ale aj v praktickej forme cukríkov.

TOPKY NA PODPORU IMUNITY Z RADY DOTERRA:

ON GUARD ESENCIÁLNY OLEJ   Výborne podporuje imunitu, pomáha pri chrípke a prechladnutí. Vhodný na difúzovanie do priestoru. Rozvonia celú miestnosť a zároveň lieči a chráni vašu imunitu.

ON GUARD GULIČKY   Praktické gélové guličky s obsahom jednej kvapky esenciálneho oleja On Guard. Účinná prevencia proti prechladnutiu najmä v zimnom a chrípkovom období, podporuje celkovú imunitu, obľúbený aj u detí (od 6 r.).

ON GUARD OCHRANNÉ CUKRÍKY   Praktické a chutné cukríky s obsahom esenciálneho oleja On Guard by ste mali mať vždy po ruke. Preventívne v zimnom období, alebo pri prvých príznakoch malátnosti. Keď máte pocit, že „na vás niečo lezie“, ihneď si dajte On Guard cukrík. Opakujte každé 2-3 hodiny a prichádzajúca choroba si to rozmyslí a odíde. Skvelá prvá pomoc pri chrípke, prechladnutí a bolestiach hrdla. Príjemne chutí a osviežuje dych. Povinná výbava každej kabelky od jesene do jari!

ON GUARD GÉLOVÉ KAPSULE   Praktické gélové kapsule On Guard od Doterra v koncentrovanejšej verzii. Obsahujú zmes 100% esenciálnych olejov. Odporúčajú sa pri prvých prejavoch chrípky, nádchy, prechladnutia, pri bolestiach hrdla aj pri zápalových ochoreniach.