prírodná kozmetika, Zdravie

DEPILÁCIA ALEBO EPILÁCIA?

silky skin depilácia epilácia natur home doterra

Depilácia alebo epilácia? Ako mať čo najdlhšie hladkú pokožku bez chĺpkov s prírodným olejom SILKY SKIN

Nech žijú sukne, šaty, tielka, šortky a plavky! Konečne môžu von zo skrine, prichádza ich sezóna. Počas teplých letných dní sa nebojíme ukazovať viac pokožky a väčšina z nás (ak nepatríte medzi zaryté vyznávačky natural štýlu) túži po tom, aby bola ich koža hladká a bez chĺpkov.

A tak sa začína večný boj s prírodou. Tá nás obdarila chĺpkami (poviete si: srdečná vďaka za taký darček!) a my sa ich snažíme zbaviť najlepšie a najefektívnejšie ako vieme. A tiež je dôležité, aby sme pri tom nemuseli veľmi trpieť, však? Absolútne hladká pokožka, ktorá už nikdy nebude zarastať, sa zdá byť nereálnym snom každého z nás. Alebo nie? Na trhu sa objavila novinka: prírodný olej na trvalé odstránenie chĺpkov Silky Skin vás zbaví chĺpkov natrvalo.

Trvalé odstránenie chĺpkov – fikcia alebo realita?

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo indiáni alebo niektoré domorodé kmene nemajú ochlpenie? Ich tajomstvo spočíva v tom, že používajú bylinky, ktoré eliminujú rast chĺpkov. Ich pokožka je preto hladká aj bez holenia. A to je snom každého z nás…

Skvelé je, že na trhu sa objavila novinka – prírodný olej na trvalé odstránenie chĺpkov Silky Skin. Obsahuje vzácnu kombináciu byliniek, ktoré postupným používaním oslabujú korienky chĺpkov, až nakoniec prestanú úplne rásť. Používa sa po epilácii a pravidelným používaním vás zbaví chĺpkov za jeden až dva roky. Nie je to síce krátka doba, no keď sa chcete zbaviť chĺpkov raz a navždy, oplatí sa vydržať! Čo poviete? Pozrime sa na rôzne metódy odstraňovania chĺpkov, ich plusy aj mínusy.

Depilácia alebo epilácia? V čom je rozdiel?

Depiláciu a epiláciu si ľudia často zamieňajú. Rozdiel je v jednom písmenku a miere bolesti. Pri epilácii sa odstraňuje chĺpok aj s korienkom, pričom pri depilácii sa odstráni iba nad kožou.

Depilácia je o niečo príjemnejšia, ide o odstránenie vrchnej časti chĺpku tesne nad pokožkou a pre väčšinu žien aj mužov je to stále najčastejší spôsob zbavovania sa ochlpenia – žiletkou či depilačnými krémami. Je to rýchle, bezbolestné, ale efekt je len krátkodobý.

Pri epilácii, naopak, zatíname zuby (robí sa strojčekom alebo voskom), ale niečo za niečo. Keďže sa chĺpok odstraňuje celý aj s korienkom, prináša to so sebou aj bolesť (každý má iný prah citlivosti), no odmenou za to vám bude dlhodobejší výsledný efekt.

Ako sa zbaviť chlpov? Plusy a mínusy jednotlivých metód

Hladká a hebká pokožka je skrátka sexi. Chĺpkov sa už dávno nezbavujú len ženy, ale aj muži – na hrudi, na chrbte, či v podpazuší. Všetci máme lepší pocit, keď nás nikde nič nepichá a dotyk s kožou je príjemný. Cítime sa tak aj čistejšie a hygienickejšie. Čo sa týka boja s chĺpkami, existuje veľa možností a každému vyhovuje niečo iné. Zhrnuli sme pre vás, čo všetko je v ponuke aj aké sú moderné trendy.

HOLENIE: Odstránenie chĺpkov holením je rýchle, no nevydrží

Žiletka, známa klasika

Väčšina žien stále využíva túto bezbolestnú a rýchlu metódu odstraňovania chĺpkov.

Plusy: Žiadna bolesť, rýchly výsledok, lacné riešenie.

Mínusy: Krátky výsledný efekt, chĺpky rýchlo dorastajú a pichajú, častým holením dokonca hrubnú, môžu sa objavovať vyrážky.

DEPILÁCIA KRÉMOM: nebolí, no nevydrží a môže podráždiť pokožku

Depilačný krém alebo peny

Fungujú na princípe rozpúšťania keratínu chĺpku tesne pod pokožkou. Roztierajú sa na pokožku, nechávajú pôsobiť a následne zmývajú.

Plusy: Rýchly a jednoduchý spôsob, žiadna bolesť.

Mínusy: Na pokožku si nanášate chemikáliu, ktorá môže kožu podráždiť. Mnohým prekáža aj výrazný pach depilačných krémov.

DEPILÁCIA VOSKOM je bolestivejšia, ale vydrží dlhšie

Depilácia voskom alebo cukrovou pastou

V tomto prípade je lepšie zveriť sa do rúk profesionála. Bolesť bude znesiteľnejšia a výsledok lepší. Chĺpky sa natrú horúcim alebo studeným voskom či cukrovou pastou a následne strhávajú proti smeru rastu. Pre niektoré ženy doslova mučenie!

Plusy: Ak sa depilácia robí pravidelne, chĺpky rastú pomalšie a sú jemnejšie.

Mínusy: Bolestivý proces, chĺpky môžu zarastať a zapaľovať sa. Pri depilácii sa odstráni aj vrchná vrstva pokožky. Pokožka je potom veľmi citlivá, podráždená a pri pobyte na slnku sa môžu vytvoriť fľaky a alergické reakcie.

EPILÁCIA je bolestivejšia, no vydrží dlhšie

Domáce elektrické epilátory

Ďalšia možnosť z kategórie: Treba zaťať zuby! Otočná hlavica epilátora má niekoľko pinziet, ktoré vytrhávajú chĺpky aj s korienkom.

Plusy: Holenie nasucho aj namokro, epilácia aj ťažšie dostupných miest, chĺpky rastú pomalšie.

Mínusy: Bolestivá procedúra, pri častom používaní môžu vystúpiť červené žilky na povrchu kože, chĺpky môžu zarastať. Pred epiláciou odporúčame zmäkčiť chĺpky krátkym pobytom vo vani.

IPL Svetlo

IPL je skratka pre intenzívne pulzné svetlo. Toto svetlo je podobné laserom, ktoré sa používajú v profesionálnych salónoch, ale má menšiu účinnosť. Lúč prenikne ku korienku chĺpku (folikulu), zahrieva ho na vysokú teplotu a zničí.

Plusy: IPL epilátory sa dajú používať aj doma, dlhodobé výsledky.

Mínusy: Zákrok je potrebné opakovať viackrát (5 až 9-krát), najlepšie funguje na tmavých hrubých chlpoch a svetlej pokožke.

Laser

Laserová epilácia je momentálne najúčinnejšie trvalé odstránenie chĺpkov. Laserový lúč prechádza kožou ku vlasovému korienku. Premenou na tepelnú energiu ho trvalo zničí, zákrok však treba opakovať. K dosiahnutiu 90-98% redukcie ochlpenia je potrebných 4 až 6 ošetrení.

Plusy: Zákrok vhodný na všetky typy pokožky, účinne zbavuje pokožku chĺpkov.

Mínusy: Nie je dobré epilovať laserom v lete – koža by sa po zákroku nemala vystavovať slnku. Vyššia cena a potreba procedúru opakovať viackrát v profesionálnom salóne.

Prírodné spôsoby na odstránenie chĺpkov

Prírodné epilačné pasty

Mnohé beauty blogerky prichádzajú s tipmi, ako sa epilovať účinne doma pomocou epilačných pást vyrobených z domácich a čisto prírodných surovín. Účinnosť môže byť rôzna. Čo funguje jednému, nemusí fungovať aj druhému. No oplatí sa vyskúšať.

Olej na trvalé odstránenie chĺpkov Silky Skin

Unikátne zloženie z byliniek a olivového oleja pre milovníkov prírodných riešení. Tento čisto prírodný olej Silky Skin sa nanáša po epilácií (strojčekom, voskami, cukrovou pastou), čiže vtedy, keď ste si odstránili chĺpok aj s korienkom. Olej postupne oslabuje korienky – nové vyrastajúce chĺpky sú oveľa jemnejšie. Opakovaným a dlhodobým používaním sa korienok natoľko oslabí, že chĺpok celkom odumrie a výsledkom je trvale hladká pokožka. Na výsledok si treba počkať 1-2 roky, no ale neoplatí sa? Kto by sa nechcel zbaviť chĺpkov raz a navždy? Najrýchlejšie sa výsledky dostavia, keď sa snažíte o ostránenie chĺpkov na tvári. Tie sú najjemnejšie, preto si s nimi Silky Skin poradí najrýchlejšie.

Ako upokojiť podráždenú pokožku? Pomôže olej po depilácii i olej po holení

Či už sa rozhodnete pre holenie, depiláciu alebo epiláciu, nezabúdajte na šetrné ošetrenie pokožky po každom odstránení chĺpkov. Každá z týchto metód pokožku viac či menej dráždi a vysušuje. Po každom použití odporúčame ošetriť pokožku kvalitným olejom alebo krémom.

Hodvábne jemná a hladká pokožka so Silky Skin

Keď po epilácii použijete Silky Skin, okrem toho, že Vás postupne zbaví chĺpkov natrvalo, jeho čisto prírodné zloženie krásne upokojí a hydratuje aj tú najcitlivejšiu pokožku. Keď ho použijete po depilácii alebo holení, efekt trvalého odstránenia chĺpkov sa síce pri týchto metódach nedostaví, ale Vašu pokožku kombinácia olivového oleja a vzácnych bylín ukrytá v Silky Skin ukľudní, zregeneruje a krásne hydratuje.