fbpx
jarna ocista esencialne oleje doterra

5 tipov na perfektnú jarnú očistu: Povieme vám, čo je hit tejto jari

 

Veľké jarné upratovanie si zaslúži nielen vaše bývanie, ale aj vaše telo. Jarná únava sa vám potom vyhne oblúkom a vy sa budete cítiť oveľa lepšie.
Zima bola dlhá a my sme naše telá „poctivo“ zanášali toxínmi. Nechcelo sa nám príliš hýbať a ruku hore, kto si v zime nedoprial viac sladkého a občas aj nejakú tú klobásku? Jar je perfektným obdobím, kedy napraviť staré krivdy a začať s čistením. V tomto období má naše telo najväčšiu silu zbavovať sa toxínov. Tá energia, ktorá vás potom zaplaví, stojí za to.

Jedzte ľahšiu stravu

Vyhnite sa vyprážaným jedlám, príliš mastným a koreneným jedlám, nadmiere živočíšnych tukov a cukrov. Čím jednoduchšia a pestrejšia strava, tým lepšie. Snažte sa vynechať polotovary a priemyselne spracované výrobky.

Čo pomáha
Zaraďte do jedálnička krúpy, ovos, všetky druhy zelenej zeleniny – pór, pažítka, šalát, medvedí cesnak. Využite silu horkých jarných byliniek – púpava, palina obyčajná, pestrec mariánsky, zemežlč, myší chvost, ľubovník. Výborné sú aj naklíčené semienka. Odporúčame tiež konopné semienka, ktoré sú výživnou bombou pre telo.

Posilnite pitný režim

Pite, pite a naozaj veľa pite. Pri očiste tela je dôležitý vysoký príjem tekutín, aspoň 2,5 litra denne. Ideálna je čistá voda, pramenité nesýtené vody, bylinkové čaje. Keď sa chcete správať ekologicky (teda žiadne plasty) a mať vodu s tými najlepšími vlastnosťami, vyskúšajte hit tejto jari – Inteligentnú fľašu, ktorá dokáže vodu revitalizovať.

Hýbte sa

Pohyb na čerstvom vzduchu je to najlepšie, čo pre seba môžete urobiť. Zvoľte si druh pohybu, ktorý je vám príjemný a prirodzený a nezabudnite pritom zhlboka dýchať. Vyžeňte z hlavy všetky nepríjemné myšlienky a nasávajte energiu z prírody. Vychutnávajte si spev vtákov, šteklenie slnečných lúčov na pokožke a vôňu prebúdzajúcej sa prírody.

Veľké jarné upratovanie

Nemôžete sa cítiť príjemne a ľahko, ak je váš byt či dom „zarárožený“ nepotrebnými vecami a haraburdami. Dovoľte priestoru dýchať a zbavte sa všetkého, čo blokuje prúdenie energie. Stará múdrosť hovorí, že ako vonku tak aj vnútri a nemôže to byť väčšia pravda. Odstráňte všetko pokazené, rozbité, zlomené a tiež veci, s ktorými sa vám spájajú negatívne emócie. Uvidíte, ako sa vám uľaví.

Citrón: Top jarný čistič

Účinky tohto citrusového ovocia sú naozaj zázračné. Okrem toho, že má vysoký podiel vitamínu C, je aj silným antioxidantom, ktorý chráni bunky. Kvapkajte si ho do vlažnej vody a pite – zmäkčuje pečeň, posilňuje imunitu, urýchľuje chudnutie aj spomaľuje starnutie.
Citrón v tej najkoncentrovanejšej podobe nájdete v citrónovom esenciálnom oleji. Nakvapkajte si ho do difúzera a dokonale očistí a detoxikuje vaše telo aj príbytok. Zvýši sa vám schopnosť sústrediť sa, zlepší trávenie a zdvihne náladu.

4 thoughts on “5 tipov na perfektnú jarnú očistu: Povieme vám, čo je hit tejto jari

  1. Imagine having access to Akhanda’s time-honoured 200-hour Yoga Teacher Training program virtually, right from your home location!! Uniquely in 2021, our Yoga Alliance registered program can be offered online! Reveal a more radiant version of you! This life-changing opportunity is both a personal development and professional qualification that opens the doors to the world of Yoga teaching! Study with Yogrishi Vishvketu and our exceptional teaching team and step with confidence into teaching and the rest of your life. The virtual YTT program will include five weekends and a 7-day intensive of live online classes that are scheduled to be attended by students across North America and Europe. https://akhandayoga.com/ This virtual program will be conveniently scheduled in time zones from LA (Pacific Time) to Milan (European Time) in four 1.5 hour sessions on both Saturday and Sunday. There will also be a special 2-hour seminar Friday evenings for the two groups individually. The weekends will start on alternate weekends to aid with assimilation of the material, and end with a seven-day intensive. Akhanda means whole and indivisible. Akhanda Yoga, designed by Himalayan Master Yogrishi Vishvketu (PhD) offers a holistic toolkit to bring forward ancient wisdom for a modern age. In Akhanda Yoga Teacher Training you will learn to teach artful, balanced sequences including a full repertoire of yoga techniques: asana, pranayama, mantra and meditation linked with themes to yogic wisdom. Our YTTs are renown for our interactive philosophy, Ayurveda, detailed techniques and engaged anatomy segments. You will also learn to lead foundational posture and breath workshops.

     
  2. Одновременно с этим существует и другая сторона формирования и организации высказывания.

     

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobné údaje budú použité na zjednodušenie používania tejto webovej stránke, na správu prihlasovania do vášho účtu a na iné účely opísané v dokumente .

Nastavenie súkromia

error: Obsah je chránený !!