fbpx
apríl 25, 2019 Brzdí vás vo všetkom jarná únava? Toto vám rýchlo vráti stratenú energiu

Brzdí vás vo všetkom jarná únava? Toto vám rýchlo vráti stratenú energiu

Poznáte ten vtip, že po jesennej „depke“ prichádza zimný spánok, potom jarná únava a nakoniec únava z tepla? A tým máte „vykrytý“ celý rok. Nedovoľte, aby to dopadlo takto a vám chýbala energia na všetko, do čoho sa chcete pustiť.

Prečo nás trápi jarná únava

Tak veľmi ste sa tešili na lúče jarného slniečka, vôňu prvých kvetov vo vzduchu a všetku tú sviežu zelenú a teraz z toho nič nemáte, lebo sa cítite akoby vás prešiel parný valec… Únava, malátnosť, neschopnosť sústrediť sa a nedostatok energie – to všetko sú príznaky jarnej únavy. Nie je to žiadny mýtus, ale ani choroba. Jarná únava naozaj existuje, ide o syndróm, ktorý súvisí s naším vnútorným nastavením a meniacimi sa biorytmami.

V zime sme sa menej hýbali, boli sme častejšie vnútri a dopriali si ťažšie jedlá. Teraz, keď slniečko veselo svieti, dni sú dlhšie a psychická aj fyzická aktivita narastá, naše telo nestíha reagovať a chvíľu trvá, kým si na zrýchlené biologické rytmy privykne. Musí sa vlastne naplno zobudiť a nechce sa mu, tak protestuje. Ale my máme pár tipov, ako to telu uľahčiť a pocit jarnej vyčerpanosti minimalizovať.

Ako si s tým poradiť

  • Doprajte svojmu telu čas, aby sa plynule prispôsobilo sezónnym zmenám.
  • Venujte sa činnostiam, ktoré vás tešia a spôsobujú vám radosť.
  • Líhajte si spať o čosi skôr a skôr aj vstaňte. Doprajte si ráno chladnejšiu sprchu, výborne vás naštartuje.
  • Jedzte viac „živej“ stravy a dopĺňajte si vitamín C. Tukov bolo v zime dosť.
  • Toto sú perfektné potraviny plné céčka: paprika, rajčiny, listová zelenina, uhorky, mrkva, pomaranče, kel, kapusta, karfiol, jarné bylinky.
  • Pite dostatok čistej alebo pramenitej vody.
  • Buďte na čerstvom vzduchu toľko, koľko sa len dá. Nemusíte behať, ani športovať, stačí kráčať, dýchať, vychutnávať si lúče slniečka.
  • Akýkoľvek pohyb je lepší než žiadny.
  • Doprajte si prírodné antioxidanty: šípky, orechy, acai, arónia, kurkuma, šalvia, petržlen, …

Pomôžu aj esenciálne éterické oleje

Vybrali sme pre vás top trojku, ktorá vám pomôže zatočiť s jarnou únavou a rýchlo načerpať stratenú energiu. Esenciálne éterické oleje pôsobia totiž nielen na fyzickej, ale aj na emocionálnej úrovni.

Serenity, upokojujúca zmes

Potrebujete dokonale uvoľniť myseľ a telo a dopriať si príjemný hrejivý pocit pokoja a pohody? Zmes vzácnych olejov Serenity vás nádherne uvoľní a odplaví z tela napätie. Vďaka tejto zmesi budete navyše spať ako v bavlnke.

Je perfektná pre pokojný a harmonický spánok, po ktorom sa zobudíte ako znovuzrodení. Pocítite, ako vás zaplavuje príjemná ľahkosť. Obsahuje éterické oleje z levandule, majoránu záhradného, rumančeka rímskeho, ylang ylang, havajského santalového dreva a vanilkového struku.

Pomaranč, esenciálny olej

Fantastická svieža vôňa pomaranču odplaví akékoľvek chmáry z vašej mysle. Štartér pre pozitívnu náladu, kreativitu a pocity radosti. Celé telo dobije energiou a navyše podporí trávenie a rozprúdi lymfatický systém. Pomaranč je tiež považovaný za olej hojnosti.

Kvapnite pár kvapiek esenciálneho pomarančového oleja Doterra do difúzera a celý deň sa budete cítiť plní pozitívnej energie a dobrej nálady. A keby vám náhodou počas dňa kdekoľvek klesla nálada alebo energia, majte po ruke esenciálny olej pomaranč. Kvapnite 2-3 kvapky do dlane, rozotrite a 7-10 krát sa zhlboka nadýchnite. Omamná pomarančová vôňa podnieti vaše zmysly, vyčarí vám úsmev na tvári, zaženie únavu a negatívne myšlienky a okamžite zlepší náladu. Povinná výbava každej kabelky 🙂

Citrus Bliss, povzbudzujúca zmes

V omamnej vôni Cirus Bliss sa harmonicky prepojili obľúbené citrusové oleje, aby vám pomohli zbaviť sa napätia, stresu, úzkosti a znova naštartovať motiváciu i „drive“ pri vyhorení.

Kombinácia citrónu, grapefruitu, mandarínky, bergamontu, tangerínky, klemantínky a vanilky povzbudzuje, podporuje motiváciu a drive tam, keď je ich nedostatok. Pomáha pri strate motivácie, vyhorení, letargii či depresívnych náladách. Podporuje sebadôveru, tvorivú silu a pomáha zbaviť sa starých limitov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *