Zdravie

Únava a vyčerpanosť

unava vycerpanost esencialne oleje doterra

Brzdí vás vo všetkom únava či vyčerpanosť? Toto vám rýchlo vráti stratenú energiu

Poznáte ten vtip, že po jesennej „depke“ prichádza zimný spánok, potom jarná únava a nakoniec únava z tepla? A tým máte „vykrytý“ celý rok. Nedovoľte, aby to dopadlo takto a vám chýbala energia na všetko, do čoho sa chcete pustiť. Máme pre Vás tip, ako sa rýchlo dobiť pozitívnou energiou.

Prečo nás trápi únava

Určite budete so mnou súhlasiť, že keď svieti slniečko, dobíja nás to energiou a cítime sa prirodzene lepšie. Neplatí to však vždy. Napríklad prvé lúče jarného slniečka, vôňa prvých kvetov vo vzduchu a všetka tá svieža zeleň na jar sa nám núka a my sa aj napriek tomu cítime  akoby vás prešiel parný valec… Únava, malátnosť, neschopnosť sústrediť sa a nedostatok energie – to všetko sú príznaky jarnej únavy. Nie je to žiadny mýtus, ale ani choroba. Jarná únava naozaj existuje, ide o syndróm, ktorý súvisí s naším vnútorným nastavením a meniacimi sa biorytmami.

Zmeny počasia a sezónne zmeny dajú telu zabrať

Podobne môžu s našimi náladami „zametať“ aj prudké zmeny počasia či sezónne zmeny. A logicky, keď je vonku zamračené a neustále prší, mnohí z nás majú čo robiť, aby udržali v sebe posledné zbytky energie a otvorené viečka. Naše telo sa totiž pomalšie prispôsobuje zmenám počasia, sezónnym a iným zmenám a chvíľu mu trvá, kým si privykne na zmenené počasie či biologické rytmy. Niektorý organizmus znáša tieto zmeny lepšie, niektorý je na zmeny senzitívnejší.

Negatívne emócie a stres našu fyzickú energiu priam vysávajú

Uvedomili ste si niekedy, že medzi tým, ako sa cítime fyzicky a psychicky existuje priama súvislosť? Keď vás ovládajú negatívne emócie a stres, cítite sa väčšinou aj fyzicky horšie. Ste unavení, vyčerpaní, bez energie a nalepí sa na Vás každý vírus, ktorý prejde okolo. Naopak, keď ste spokojní a šťastní, cítite sa plní energie a netrápi vás ani upršané počasie. Mám pravdu? Poviete si, no to je jasné! Ale ako sa cítiť dobre, keď som nahnevaná na celý svet a nič ma nebaví? Emočný manažment je veľká a dôležitá veda a oplatí sa jej venovať. Môže siahnuť po múdrej knihe alebo navštíviť kurz Emočný manažment alebo Emočná inteligencia . Okrem toho máme pre Vás rýchly tip, ktorým môžete začať. Vedeli ste, že vôňa dokáže zmeniť Vaše emócie?

Esenciálne éterické oleje dokážu zmeniť Vašu náladu a dobiť vás energiou

Možno ste už počuli o aromaterapii. Pri aromaterapii sa využívajú voňavé esenciálne éterické oleje z liečivých bylín, ktoré pôsobia na fyzickej aj emocionálnej úrovni. Táto príjemná terapia vôňou dokáže zmeniť veľmi rýchlo Vašu náladu alebo emócie a hneď sa cítite lepšie. Esenciálne éterické oleje sú veľmi účinné, pretože vône sa čuchom dostávajú priamo do mozgového centra, kde pôsobia na emócie. Čuch je najkomplexnejší zo všetkých zmyslov a pôvodne bol nevyhnutný na prežitie. Tento zmysel nám umožňuje reagovať na vôňu skôr, než si to dokážeme rozumovo vyhodnotiť a rozmyslieť.

Esenciálny olej Pomaranč vás prebudí, dobije energiou a okamžite zlepší náladu

Fantastická svieža vôňa pomaranču odplaví akékoľvek chmáry z vašej mysle. Esenciálny olej pomaranč je štartér pre pozitívnu náladu, kreativitu a pocity radosti. Celé telo dobije energiou a navyše podporí trávenie a rozprúdi lymfatický systém. Pomaranč je tiež považovaný za olej hojnosti.

Kvapnite pár kvapiek esenciálneho pomarančového oleja Doterra do difúzera a celý deň sa budete cítiť plní pozitívnej energie a dobrej nálady. A keby vám náhodou počas dňa kdekoľvek klesla nálada alebo energia, majte po ruke esenciálny olej pomaranč. Kvapnite 2-3 kvapky do dlane, rozotrite a 7-10 krát sa zhlboka nadýchnite. Omamná pomarančová vôňa podnieti vaše zmysly, vyčarí vám úsmev na tvári, zaženie únavu a negatívne myšlienky a okamžite zlepší náladu. Povinná výbava každej kabelky 🙂

Zmes esenciálnych olejov Citrus Bliss vás reštartuje a zbaví únavy a stresu

V omamnej vôni Citrus Bliss sa harmonicky prepojili obľúbené citrusové oleje, aby vám pomohli zbaviť sa napätia, stresu, úzkosti a znova naštartovať motiváciu i „drive“ pri vyhorení. Kombinácia citrónu, grapefruitu, mandarínky, bergamontu, tangerínky, klemantínky a vanilky povzbudzuje, podporuje motiváciu a drive tam, keď je ich nedostatok. Pomáha pri strate motivácie, vyhorení, vyčerpanosti, únave, letargii či depresívnych náladách. Podporuje sebadôveru, tvorivú silu a pomáha zbaviť sa starých limitov. Používajte rovnako ako pomarančový esenciálny Dottera olej.