Zdravie

LEKÁRNIČKA NA DOVOLENKU

esencialne oleje doterra dovolenka lekarnicka

Najlepšie prírodné tipy, ktoré vždy pomôžu

Chystáte sa dovolenkovať? Super! Tak si to poriadne užite. Veríme, že nebudete musieť riešiť žiadne zdravotné ťažkosti, ale keby predsa, buďte pripravení. Toto sú 3 top prírodné tipy do vašej dovolenkovej lekárničky.

100% PRÍRODNÝ REPELENT

Prírodný repelent Terrashield poskytne vám aj vašim deťom účinnú a 100% prírodnú ochranu pri pobyte vonku proti všetkým druhom hmyzu. Koncentrovaná zmes 15 čistých prírodných esenciálnych olejov najvyššej triedy príjemne vonia a chráni pred dotieravým hmyzom. Omamná vôňa vanilky sa mieša so sviežou vôňou citrónového eukalyptu a nádychom lesnej arómy cédrového dreva. Môže ho bezpečne používať celá rodina.

Pred pobytom vonku naneste na pokožku v miestach, kde končí oblečenie a na pulzných miestach (zápästie, zátylok, za uši, členky, do ohybov kolena, lakťa). V uzatvorených priestoroch môžete aplikovať na pokožku aj difúzovať.

LEVANDUĽA PO UŠTIPNUTÍ HMYZOM

Už naše staré mamy vedeli, že skvelá prvá pomoc po poštípaní hmyzom je levanduľa. Levanduľa upokojí pokožku po uštipnutí komárom či iným hmyzom, uľaví od pocitov svrbenia a urýchľuje hojenie. Pomáha aj pri popáleninách či spálení od slnka. Po uštipnutí hmyzom roztrite pár kvapiek levanduľového oleja na postihnuté miesto. O pár minút sa pokožka upokojí a prestane svrbieť.

Okrem toho levanduľa aj upokojuje, potláča úzkosť a zlepšuje spánok. Levanduľový olej by ste preto mali mať stále poruke. Aby deti pokojne spali, difúzujte im v noci levanduľový olej alebo ho natrite pred spánkom na chodidlá nožičiek. Koncentrovanú levanduľu nájdete v esenciálnom oleji Doterra v našom eshope. Keď chcete mať pokojnú dovolenku, levanduľa by vo vašej lekárničke určite nemala chýbať. Jedno balenie vám vydrží dlho, stačí aplikovať 1-3 kvapky do difúzera aj na pokožku.

MÄTA V LETE SCHLADÍ A OSVIEŽI 

Mäta by tiež určite nemala chýbať vo vašej letnej dovolenkovej výbave. Výborne osvieži v letných horúčavách. Pomáha navodiť pocit schladenia aj celkový refresh organizmu pri fyzickej alebo mentálnej únave či nedostatku energie. Okrem toho zlepšuje dýchanie a uľavuje pri bolesti hlavy. Stačí nakvapkať do dlane pár kvapiek mätového oleja, pošúchať a zhlboka 7-10 krát vdýchnuť.

Čistý mätový olej terapeutickej triedy od Doterra môžete potrieť aj na spánky, zátylok či chodidlá nôh alebo difúzovať počas horúcich letných dní v priestoroch.

Keď chcete mať ešte lepšie a osviežujúcejšie Mohito, môžete pridať kvapku mäty do pohára obľúbeného nápoja. V prípade, že vám dôjde mäta, stačí ju nahradiť kvapkou mätového oleja a obľúbený osviežujúci drink je na svete 🙂