fbpx
esencialne oleje doterra

Objavte esenciálne oleje

 

Esenciálne oleje liečia, uvoľňujú, ničia vírusy a zlepšujú náladu: Objavte ich superschopnosti

Otvára sa pred vami úžasný svet tých najčistejších vôní a liečivej sily prírody – nebojte sa vstúpiť a vyskúšať všetky možnosti, ktoré ponúkajú esenciálne oleje.

Čo sú esenciálne alebo éterické oleje

Každá rastlinka, či už jej kvety, semienka, stonky alebo plody, obsahuje prírodné aromatické zložky. To je to, čo nám tak krásne vonia a dôvod, prečo máme potrebu privoňať si k ruži, levanduli, či sviežej mäte. Vône nás tešia, upokojujú, vplývajú na našu náladu, prežívanie, dokážu povzbudiť, ale aj liečiť. Nemusíte byť žiaden profík v aromaterapii, aby ste vedeli využiť ich blahodárne účinky. Úžasné vlastnosti esenciálnych olejov poznali už Egypťania, neskôr aj Gréci a Rimania. Oleje ako kadidlo, santal, myrha a škorica mali už vtedy cenu zlata.

Ako sa získavajú esenciálne oleje

Vzácne oleje sa získavajú najčastejšie parnou destiláciou – rastlinka sa naparuje pod tlakom pri správnej teplote a do pary sa uvoľňujú esenciálne oleje. Zmes pary sa následne schladí a voda sa oddelí od čistého oleja. Esenciálne oleje sú veľmi silno koncentrované, a preto majú mnohonásobne väčší účinok ako samotné bylinky. Viete, že na výrobu 1 litra mätového oleja je potrebná až tona mäty? Teraz si predstavte tú silu!

Ako ich používať

Esenciálne oleje sú vhodné najmä na aromatické použitie zvonka. Ich voňavá sila sa naplno rozvinie v difúzeri, ktorý zohrievaním neničí ich terapeutické vlastnosti (stačí nakvapkať 2 až 5 kvapiek), alebo si kvapnite pár kvapiek do dlane a zhlboka sa niekoľkokrát nadýchnite. Rozptyľovanie esenciálnych olejov navyše vyčistí vzduch od zápachu a škodlivých mikroorganizmov.

Vhodné sú aj na masáže, teda lokálne použitie – vtedy je ideálne zriediť ich s olejom (kokosovým alebo iným jedlým) a masírovať chodidlá alebo postihnuté miesto. Po aplikácii na kožu sa oleje dobre vstrebávajú a majú rýchly lokálny účinok – ľahko prenikajú kožou do krvi a do celého tela.

Možné je však aj použitie zvnútra – napríklad zmes Slim & Sassy od doTERRA , ktorá sa pridáva po kvapkách do vody a pomáha zrýchľovať metabolizmus.

Na čo a kedy používať éterické oleje

Esenciálne oleje dokážu zničiť vírusy, baktérie aj infekcie a pôsobia nielen na psychiku, ale aj fyzicky. Je len na vás, čo potrebujete v tele povzbudiť, posilniť, či uzdraviť. Zo širokej ponuky esenciálnych olejov si určite vyberiete ten svoj. Už dlhé roky sú najžiadanejšie tieto:

Čajovníkový alebo tea tree olej- Melaleuca: Má antibakteriálny účinok a zlepšuje stav problematickej pokožky.

Levanduľový olej – Lavender: Pôsobí upokojujúco a relaxačne, potláča úzkosť a pomáha pri nespavosti. Upokojuje pokožku aj pri uštipnutí hmyzom a inom podráždení.

Citrónový olej – Lemon: Očisťuje a detoxikuje, ochladzuje, podporuje trávenie a imunitu.

V ponuke kvalitných esenciálnych doTERRA olejov nájdete niečo na všetko – na podporu dýchania, pre zdravé svaly aj kĺby, na podporu trávenia, aj obranu imunity či ochranu proti stresu. Stačí si vybrať.

Ako sa spozná kvalita

Ak niečo, čo sa tvári ako esenciálny olej, stojí 3 eurá, žiadny svetoborný účinok nečakajte. Esenciálne oleje sú mimoriadne vzácne a tomu zodpovedá aj cena. Olej maximálnej kvality by nemal obsahovať žiadne pesticídy, syntetické látky a nesmie byť ničím riedený. Mal by to byť len 100 % čistý rastlinný olej a nič viac. Určite to rozoznáte aj podľa vône. To, čo sa tvári ako levanduľa, aj musí voňať ako levanduľa. Nemali by ste tam cítiť nič iné.

Prečo milujeme esenciálne oleje doTERRA

Pretože sú zárukou top kvality. Sú čisté, prírodné, bez prídavných látok a umelých prísad. Prechádzajú prísnymi testovacími normami pre chemické zloženie.

Profi tip: Esenciálne oleje môžete pridať aj do prostriedkov na umývanie a na pranie – zvýšia ich účinnosť, zabojujú proti mikroorganizmom a dodajú im nádhernú vôňu.

4 thoughts on “Objavte esenciálne oleje

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobné údaje budú použité na zjednodušenie používania tejto webovej stránke, na správu prihlasovania do vášho účtu a na iné účely opísané v dokumente .

Nastavenie súkromia