Zdravie

Vymeňte zubnú pastu včas!

Fluorid klasifikovaný ako neurotoxín v najprestížnejšom lekárskom časopise sveta.

Správa od najstaršieho a najprestížnejšieho lekárskeho časopisu, The Lancet, oficiálne uznal fluorid ako neurotoxín a zaradil ho do rovnakej kategórie ako sú arzén, olovo alebo ortuť. Správa tiež poznamenáva, že fluorid je zodpovedný za zmes neuro-vývojových porúch, ktorý zahŕňajú poruchu pozornosti, hyperaktivitu, dyslexiu a ďalšie kognitívne poruchy. Tieto problémy teraz postihujú milióny detí na celom svete, čo je nazývané “pandémia vývojovej neurotoxicity.”

PRÍRODNÁ BIELIACA ZUBNÁ PASTA BEZ FLUORIDU

Jemné čistenie zubov s pridanými účinkami zmesi esenciálnych olejov On Guard, ktoré podporujú imunitu. Hlavné výhody:
• zloženie bez fluoridu
• jedinečná škoricovo-mentolová príchuť zmiešaná s xylitolom osviežuje a čistí dych
• má ochranné vlastnosti ako zmes esenciálnych olejov On Guard

Hnutie za odstránenie priemyselného fluoridu sodného zo svetových zdrojov vody, v posledných rokoch dosť rastie, s dôkazmi z mnohých rôznych zdrojov, ktoré hovoria proti tomuto aditívu.
Tieto správy sa rozšírili vďaka autorke Stefan zmyl a facebookovej stránke Occupy Food, ktorá odkázala na správu vydanú v The Lancet Neurology, Volume 13, Issue 3 v marci 2014, autormi Dr. Phillippe Grandjean a Philip J. Landriganem, MD. Správu si môžete prečítať tu: https://www.thelancet.com/journals/laneur/article/PIIS1474-4422%2813%2970278-3/fulltext#article_upsell

Priemyselné chemikálie identifikované

Ako sa uvádza v súhrne správy, systematické prechádzanie identifikovalo päť rôznych priemyselných chemikálií ako vývojové neurotoxíny: olovo, metylová ortuť, polychlórované bifenily, arzén a toluén.
Súhrn uvádza, že bolo identifikovaných šesť ďalších vývojových neurotoxínov: mangán, fluorid, chlorpyrifos, dichlorodiphenyltrichloroethane, tetrachloroethylene, alebo polybromované difenyl. Autori dodávajú, že dokonca viac týchto neurotoxínov zostáva stále neobjavených.
https://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/752-zubni-pasty-obsahuji-latky-pred-kterymi-vas-zubar-nevaruje
Zdroj: https://ac24.cz/-/zpravy-ze-sveta/9833-fluorid-neurotoxin-lekarsky-casopis-zubni-pasta?fbclid=IwAR0fJMJ9B8lJSO3F3lpt9U9WrMImiJv9ACJ-woaCyFSs0UTFr938isqsmuc