Zdravie

Vaša PRÍRODNÁ LEKÁRNIČKA

esencialne oleje prirodna lekarnicka doterra

Esenciálne oleje sú prírodné aromatické zložky, ktoré sa nachádzajú v kvetoch a iných častiach rastlín a plodov. Získavajú sa najmä parnou destiláciou a vďaka ich koncentrácii sú oveľa účinnejšie ako samotné byliny (na výrobu 1 litra mätového oleja je potrebná takmer 1 tona mäty). Esenciálne oleje sú účinné proti vírusom, baktériám aj infekciám a pôsobia nielen na fyzickej, ale aj na emocionálnej úrovni.

Citrón
Očisťuje a detoxikuje telo, zvyšuje koncentráciu a sústredenie. Pomáha pri trávení, podporuje imunitu, ochladzuje pri zvýšenej teplote, osviežuje a pozdvihuje náladu.
Pomaranč
Olej hojnosti a radosti. Pomaranč podnecuje pozitívnu náladu a kreativitu, dobíja energiou, podporuje trávenie a lymfatický systém.
Levanduľa
Má upokojujúce a relaxačné vlastnosti. Potláča úzkosť, pôsobí proti nespavosti, upokojuje a regeneruje pokožku pri podráždení, uštipnutí hmyzom či popálení.
Čajovník
Antibakteriálny a prospešný pre pokožku. Podporuje imunitu, rieši problematickú a aknóznu pleť, je účinný proti plesni. Na emočnej úrovni pomáha udržiavať energetické hranice.
Eukalyptus
Zlepšuje dýchanie, pomáha pri nádche, nachladení, infekcii, osviežuje a prečisťuje vzduch, má antiseptické a antivírusové účinky. Povzbudzuje, uvoľňuje a oslobodzuje.
Mäta pieporná
Stimuluje činnosť mozgu a pozitívne vplýva na trávenie. Pomáha pri nafukovaní a tráviacich problémoch, osviežuje, odľahčuje psychiku a uľahčuje dýchanie.
Kadidlo
Kráľ olejov – jeden z najvzácnejších olejov, nazýva sa aj olejom pravdy. Má všestranné použitie. Kadidlo podporuje celkovú imunitu, pôsobí protiinfekčne. Pomáha pri depresii, nervozite, zlepšuje vzhľad pokožky, pomáha hojiť jazvy a kožné nedokonalosti.
Oregano
Podporuje imunitu, je to protiinfekčný, antibakteriálny a antivírusový. Pomáha pri chrípke, prechladnutí, trávení, zlepšuje dýchanie. Na emočnej úrovni podporuje pokoru.
Zen Gest
Zmes olejov na podporu trávenia. Zložky oleja pomáhajú pri nafukovaní a tráviacich problémoch, podporujú metabolický systém, ukludňujú pri bolestiach brucha.
Citrus Bliss
Antistresová a povzbudzujúca zmes olejov, ktorých zložky pomáhajú pri vyhorení, strese a demotivácii, zlepšujú náladu, podporujú tvorivosť, motiváciu a pozitívne naladenie.

POUŽITIE esenciálnych olejov

Esenciálne oleje sú vhodné najmä na vonkajšie použitie, a to:
Aromatické – do difúzera dajte niekoľko kvapiek oleja (2-5) alebo naneste 2-3 kvapky do dlane a zhlboka sa 5-7 krát nadýchnite
Masážne – zrieďte niekoľko kvapiek oleja (2-5) s lyžičkou kokosového (alebo iného jedlého oleja) a vmasírujte na spodky nôh alebo na postihnuté miesto

UPOZORNENIE
Uvedené informácie slúžia iba na informatívne účely. Produkty nie sú určené na liečbu a prevenciu chorôb a nenahrádzajú medicínsku liečbu.

Sme nezávislým partnerom a konzultantom spoločnosti Doterra.

ESENCIALNE OLEJE DOTERRA